OP Panga Eesti uueks maajuhiks saab Maila Kirspuu

OP Panga Eesti filiaal saab 1. jaanuarist uue juhi – Hannes Kaadult võtab maajuhi kohustused üle seni OP Panga Baltikumi rahahalduse juhina töötanud Maila Kirspuu.

Avaldatud28.11.2025, 14.03

Kaadu teavitas lahkumisotsusest ettevõtte sees aprillikuus, sest soovib aega võtta perele keskendumiseks. Ühisel kokkuleppel jätkab ta seniste ülesannete täitmist aasta lõpuni, et tagada sujuv üleminek.  
 
Nõukogu valis uue juhi majasiseselt, kiites Kirspuu põhjalikke teadmisi ettevõtete pangandusest ja tugevast kliendikesksusest. 

“On väga hea meel, et uus juht tuleb meie enda majast seest. Majasisene järelkasv tagab sujuva ülemineku, parema arusaamise kohalikust turust ja kliendisuhetest ning tugeva strateegilise järjepidevuse. Kirspuu tunneb nii Eesti kui ka Baltikumi tiimi, meie tugevusi ja väljakutseid, mistõttu saab ta kohe esimesest päevast otsustavalt ja enesekindlalt juhtida. Selline järjepidevus on meie klientidele ja partneritele selgeks märgiks, et OP jätkab stabiilsel ja usaldusväärsel kursil,” märkis OP Panga Baltikumi juht Matias Huhtala.

Maila Kirspuu omab üle 25-aastast kogemust finantssektoris. Ta on töötanud Swedbankis ja DNB Pangas Eestis ning alates 2020. aastast juhib OP Pangas Baltikumi rahahalduse üksust. 
 
“Mul on suur au ja põnevus jätkata meie andeka meeskonnaga koostööd uuel moel. OP Corporate Bank Eesti filiaal on viimaste aastatega kasvanud tugevaks ja usaldusväärseks partneriks Eesti ettevõtetele, ning minu eesmärk on hoida seda hoogu ja arendada kliendikogemust järjepidevalt edasi – mitte ainult digitaalselt, vaid ka läbi personaalse ja tähendusrikka kliendisuhtluseSoovime olla partner, kes mõtleb kaasa ja aitab Eesti ettevõtetel ja majandusel kasvada,” sõnas Kirspuu.

Kaadu juhtis OP Panga Eesti tegevust üle 10 aasta. Selle aja jooksul on ettevõttest kasvanud tugev ja usaldusväärne tegija Eesti suurettevõtete korporatiivpanganduse turul. Panga portfell on kümne aastaga viiekordistunud ning OP Eestil on täna oluline turuosa Eesti kolme suurettevõtete panga seas. 

Viimased pea 11 aastat OP Eestis on olnud tõeliselt sisukad. Meil on õnnestunud oma tugeva tiimiga luua midagi püsivat ja väärtuslikku, mille mõju on palju suurem kui meie ise. Olen südamest tänulik, et sain seda meeskonda juhtida, aga tunnen, et nüüd on õige hetk anda teatepulk edasi. Mul on siiralt hea meel, et selle saab üle võtta just nimelt Maila Kirspuu,“ kommenteeris Kaadu.